Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

Program 2019

Informacje dodatkowe

FESTYN NAUKI

Koncerty

Galerie zdjęć z imprez

7 kwietnia 2017 Drukuj
czwartek, 06 kwietnia 2017 19:00

W piątek zapraszamy do Łódzkiego Towarzystwa Naukowego na interaktywną wystawę  Bezpieczeństwo, a mobilność, czyli dlaczego wyginęli średniowieczni rycerze i czy powrócą? przygotowaną przez Instytut Technologii Bezpieczeństwa "MORATEX". Będziecie mogli zobaczyć, a nawet przymierzyć nowoczesne kamizelki kuloodporne. Wysłuchacie również wykładu na temat nowoczesnych materiałów kompozytowych wykorzystywanych w procesie projektowania wyrobów specjalnych, takich jak kamizelki kuloodporne, hełmy, tarcze balistyczne, ubrania ochronne itp. (Materiały Kompozytowe do Zadań Specjalnych).

 

Technikum Edukacji Innowacyjnej zaprasza miłośników informatyki na wykład poświęcony charakterystyce świata cyberprzestrzeni oraz historii i rozwojowi systemów i technologii IT.

Odbędą się także warsztaty: Studium aplikacji i technologii informatycznych; Jak zrobić stronę internetową w 10 minut? ; Jak zrobić aplikację na Androida w 10 minut?

W przerwie odbędzie się projekcja filmu nt. teorii spiskowych.

Na wiele ciekawych warsztatów, pokazów i wykładów TEI zaprasza również w sobotę i niedzielę. Program Festiwalu w TEI

 

Naukowcy z Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN opowiedzą Wam o pracy chemika, fizyka i biologa i o tym jak wygląda praca w laboratorium w praktyce.

 

Koło Naukowe Młodych Geografów „Geoholicy” z Wydziału Nauk Geograficznych UŁ zaprasza na pieszą wycieczkę po zachodniej części Wzniesień Łódzkich. Powspinacie się na polodowcowe pagórki w Lesie Łagiewnickim, obejrzycie głębokie parowy i zachwycicie się panoramą ze wzgórza Dobra-Nowiny. Gwarantujemy solidną dawkę ruchu na świeżym powietrzu oraz porcję fachowej wiedzy przyrodniczej i historycznej! Długość trasy ok. 10 km (Na Gubałówkę! Czyli pieszo przez Skotniki, Klęk i Modrzew)

 

Na Wydziale Filologicznym UŁ będziecie mogli posłuchać akustycznego koncertu poezji śpiewanej w wykonaniu aktorów kaliningradzkiego teatru studenckiego Trietij Etaż - W niebie twoje skrzydło

 

Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ zaprasza na Kuchnię międzykulturową. Podczas tego niezwykłego spotkania poznacie tradycyjne potrawy pochodzące z różnych zakątków świata, które przygotują cudzoziemcy. Po prezentacji, zdobyciu informacji dotyczących przepisów i sposobów przygotowywania wcześniej zaprezentowanych potraw nastąpi degustacja.

 

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zaprasza na cykl wykładów UMED INNOWACYJNY OD ZAWSZE.

Będziecie mogli również zmierzyć cisnienie przy użyciu nowoczesnego aparatu SphygmoCore oraz zwiedzić Uczelniane Laboratorium Nauczania Przedklinicznego w Stomatologii i Laboratorium Badań Materiałowych.

 

Informacje o innych festiwalowych imprezach znajdziecie w PROGRAMIE

 

 

Partnerzy

Patronat medialny

www.tvp.lodz

Wspierający Festiwal

 

 

 

Gościmy w serwisie

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości