Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

Program 2019

Informacje dodatkowe

FESTYN NAUKI

Koncerty

Galerie zdjęć z imprez

PIKNIK NAUKOWY FNTiS

8-9 kwietnia (sobota-niedziela)

namioty na rynku Manufaktury, ul. Karskiego 5

 

PROGRAM PIKNIKU - pobierz

 

Studenci i naukowcy łódzkich uczelni przez cały weekend będą przekonywać, że nauka da się lubić! Pokazy chemiczne, eksperymenty fizyczne, bolid solarny, owady oglądane przez binokular, a nawet wystawa zwierząt egzotycznych – to tylko niektóre atrakcje Pikniku Naukowego, który potrwa przez cały weekend (8-9.9.04) w Manufakturze.

Co roku w ramach Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi na rynku Manufaktury organizowany jest Piknik Naukowy. To okazja, by poznać bliżej działalność kół naukowych łódzkich uczelni, ale także przekonać się, jak fascynująca może być nauka. Piknik Naukowy to też wydarzenie, na które warto zabrać już kilkuletnie dzieci: nie zabraknie widowiskowych pokazów chemicznych czy eksperymentów fizycznych, które – przedstawione w przystępny i ciekawy sposób – z pewnością zafascynują najmłodszych. Co roku wiele emocji wzbudza np. fantom anatomiczny, który przywożą studenci medycyny Uniwersytetu Medycznego. Instytut Nauk Przyrodniczych ze Skierniewic zaprezentuje owady, które będzie można zobaczyć przez binokular.

Nie zabraknie również hitowej wystawy "Marilyn Rosa- Reptile expo". W poprzednich edycjach można było zobaczyć m.in. żywe pszczoły, kajmana "Chrupka", duże ponad 3m węże, ślimaki jadalne, kolorowe owady, kraby pustelniki i wiele innych. Na tegorocznej edycji będzie można stanąć oko w oko z najprawdziwszymi anakondami!

W sobotę i niedzielę w godz. 10-14 zaplanowano pokazy chińskiej kaligrafii w wykonaniu studentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Studenci przygotują m.in. wizytówki z imionami osób zainteresowanych pokazem.

Jak na Manufakturę przystało, nie mogło zabraknąć wątków włókienniczych. Studenci Koła Naukowego Odzieżownictwa z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej odpowiedzą o nowoczesnym włókiennictwie, o projektowaniu i wytwarzaniu odzieży i innych wyrobów konfekcjonowanych. Pokażą, jak bardzo zmieniło się włókiennictwo na przestrzeni czasu i zaprezentują efekty przeprowadzonych dotychczas projektów. Z kolei fabryka nici Ariadna zaprezentuje wszystkie możliwości nici – a wbrew pozorom nie jest ich mało!

Weźmiecie udział w warsztatach rękodzieła i sprawdzicie swoją wiedzę na temat innowacyjnego włókiennictwa.

Przyszli inżynierowie ze Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji PŁ zaprezentują projekty Lodz Solar Team - samochód zasilany energią elektryczną generowaną z promieni słonecznych oraz Iron Warriors Team - najoszczędniejszy bolid w Polsce, przejeżdżający 837km na 1 litrze paliwa. Będzie też Żuk Rat-Rod - samochód pochodzący z roku 1978, zmodernizowany (poddany tuningowi mechanicznemu oraz tuningowi wizualnemu) oraz Moskwicz 400 poddany rekonstrukcji oraz odtworzeniu rozwiązań sprzed 70 lat.

Miłośnicy książek Katarzyny Bondy czy Jo Nesbo z pewnością nie ominą stanowiska Studenckiego Koła Kryminalistyków Wydziału Prawa i Administracji. Pokażą, jak wygląda walizka detektywistyczna i na czym polega zabezpieczanie śladów.

Piknik można odwiedzać w sobotę i niedzielę w godz. 10-18. w namiotach na rynku Manufaktury.

źródło: http://www.manufaktura.com

 

Partnerzy

Patronat medialny

www.tvp.lodz

Wspierający Festiwal

 

 

 

Gościmy w serwisie

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości