Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi
PDF Drukuj Email

 

Łódzkie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze Stowarzyszeniem „Iuvenales Cantores Lodziensis – pro Europe” ogłasza piątą edycję KONKURSU PIOSENKI -„NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PIOSENKI” dla solistów zgodnie z poniższym Regulaminem.

 

 

 

REGULAMIN

V KONKURSU PIOSENKI

„NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PIOSENKI"

w 100-lecie odzyskania niepodległości

organizowanego w ramach

XVIII FESTIWALU NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI w ŁODZI.

 

 

 

 

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

• uczniowie gimnazjów i uczniowie klas VII szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego

• uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego

• studenci łódzkich uczelni wyższych

(z wyjątkiem uczniów i studentów szkół muzycznych)

 

2. Każdy uczestnik wykonuje 1 utwór z akompaniamentem własnym lub nagranym podkładem. Prezentowany utwór musi być kompozycją polską której czas nie przekracza 5 minut. Wskazane aby prezentowany utwór miał charakter piosenki o treści szeroko rozumianego patriotyzmu, treściach związanych z Polską, niepodległością i pokojem. Każdy uczestnik ma obowiązek przynieść na przesłuchanie podkład muzyczny wykonywanego utworu zapisany w formacie MP3 na płycie CD oraz na pendrivie.

 

3. Formularz zgłoszeniowy załączony do Regulaminu należy starannie wypełnić i złożyć w terminie do 16 kwietnia 2018 do godz. 15:00 w Łódzkim Towarzystwie Naukowym, ul. M. Skłodowskiej-Curie 11 ( poniedziałek - piątek w godzinach 9:00-15:00) lub przesłać zeskanowany formularz na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

4. Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 kwietnia 2018 roku w studiu koncertowym Polskiego Radia Łódź, ul. Narutowicza 130. Informacja o godzinie przesłuchań zostanie przesłana uczestnikom konkursu na adres mailowy podany w karcie zgłoszenia   po zakończeniu   rejestracji   najpóźniej 19 kwietnia 2018 r.

 

5. Prezentacje są oceniane przez profesjonalne jury, którego werdykt jest ostateczny i niepodważalny.

 

6. Kryteria oceny:

• piękno głosu

• muzykalność

• indywidualne podejście do interpretacji

• poziom zaawansowania techniki wokalnej

• osobowość sceniczna, wizerunek sceniczny i estradowy

• wyczucie stylu

• sposób przekazania tekstu i emocji

• ogólne wrażenie artystyczne

 

7. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wyłoni laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Laureaci I miejsc wystąpią podczas uroczystego zakończenia Festiwalu 23 kwietnia 2018 r. w Teatrze im. Jaracza. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone bezpośrednio po zakończeniu przesłuchań konkursowych.

 

8. Organizatorzy zastrzegają prawo do rejestracji fotograficznej, filmowej i audio konkursowych prezentacji i bezpłatnego ich wykorzystania w celach reklamowych i marketingowych Konkursu i Festiwalu.

 

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA