Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi
czwartek, 19 kwietnia 2018 12:01

 

ŁÓDZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA

zaprasza wszystkich pasjonatów kolei na festiwalową imprezę

 

21 kwietnia (sobota)

 

Ile waży pociąg, w ile minut można go umyć, do czego potrzebny jest piasek?

Na te i wiele innych pytań związanych z koleją odpowiedzą pracownicy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ramach dnia otwartego na Zapleczu Technicznym ŁKA.

To niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników kolei, fotografii, mieszkańców Łodzi i województwa do zwiedzenia miejsca niedostępnego na co dzień, na którym prowadzone są prace związane z utrzymaniem pociągów ŁKA. Zaplecze wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak tokarka, stanowisko laserowe do pomiaru kół, suwnica, podnośniki, stanowisko do napiaszczania. Znajduje się na nim również nowoczesna i ekologiczna myjnia.

W ramach dnia otwartego pracownicy ŁKA oprowadzą po Zapleczu, planowane są również dodatkowe atrakcje.

 

ZWIEDZANIE ODBĘDZIE SIĘ 21 KWIETNIA (sobota) W TRZECH GRUPACH:

1 grupa- 10:00 - 11:30

2 grupa- 11:30 - 13:00

3 grupa: 13:00 – 14.30

 

Zbiórka grup na Dworcu Łódź Widzew o wskazanej godzinie, skąd uczestnicy zwiedzania przejadą na Zaplecze Techniczne pociągiem ŁKA. W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem. Ilość uczestników jest ograniczona. Każda z grup może liczyć maksymalnie 50 osób (łącznie 150 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w wycieczce należy wysłać zgłoszenie na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestników, datę urodzenia, adres mailowy, telefon kontaktowy. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 18 kwietnia 2018 r. Organizator w odpowiedzi zwrotnej przekaże informację o wynikach rejestracji.

Dodatkowych informacji udziela Iwona Borowińska,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 887870329

 

Partnerzy

Patronat medialny

www.tvp.lodz

Wspierający Festiwal

 

 

 

Gościmy w serwisie

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości