Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

PROGRAM 2020

Informacje dodatkowe

FESTYN NAUKI

Konkursy

"Dzieła, arcydzieła" - Polska Akademia Nauk PDF Drukuj
środa, 21 października 2020 15:14

Zapraszamy do obejrzenia cyklu pt. „Dzieła, arcydzieła”, udostępnionego przez Polską Akademię Umiejętności.

„Dzieła, arcydzieła” to platforma służąca do prezentacji filmowej wyjątkowych zbiorów artystycznych i naukowych zgromadzonych w PAU.

 

 „Dzieła, arcydzieła”

 

 


 

Wykłady:

Jak czytać dawne polskie portrety: http://dzielaarcydziela.pl/jak-czytac-dawne-polskie-portrety/

Komisja Edukacji Narodowej: http://dzielaarcydziela.pl/komisja-edukacji-narodowej-pierwsze-ministerstwo-oswiaty/

Cięcie przez czas – fotografia jako źródło historyczne: http://dzielaarcydziela.pl/ciecie-przez-czas-fotografia-jako-zrodlo-historyczne/

Rękopiśmienne pamiątki po ludziach znanych i nieznanych: http://dzielaarcydziela.pl/rekopismienne-pamiatki-po-ludziach-znanych-i-nieznanych/

Karol Lanckoroński – ostatni humanista: http://dzielaarcydziela.pl/karol-lanckoronski-ostatni-humanista/

Dzieje Biblioteki Polskiej w Paryżu od jej założenia w 1838 do 1944 roku:  http://dzielaarcydziela.pl/dzieje-biblioteki-polskiej-w-paryzu-od-jej-zalozenia-w-1838-do-1944-roku/

 

Filmy:

Komisja Edukacji Narodowej  http://dzielaarcydziela.pl/komisja-edukacji-narodowej/

Władysław Kotwicz http://dzielaarcydziela.pl/wladyslaw-kotwicz/

Cejlon w Fototece Lanckorońskich http://dzielaarcydziela.pl/cejlon-w-fototece-lanckoronskich/

Martin Schongauer http://dzielaarcydziela.pl/martin-schongauer/

Pamiętnik Lenartowicza  http://dzielaarcydziela.pl/pamietnik-lenartowicza/

Walery Goetel  http://dzielaarcydziela.pl/walery-goetel/

Albrecht Dürer http://dzielaarcydziela.pl/albrecht-durer/

Typy ludowe  http://dzielaarcydziela.pl/typy-ludowe/

Album Bronisława Piłsudskiego http://dzielaarcydziela.pl/album-bronislawa-pilsudskiego/

Rembrandt http://dzielaarcydziela.pl/rembrandt/

Żupy http://dzielaarcydziela.pl/zupy/

Chiny i Japonia http://dzielaarcydziela.pl/chiny-i-japonia/

Tadeusz Kowalski http://dzielaarcydziela.pl/tadeusz-kowalski/

William Hogarth http://dzielaarcydziela.pl/william-hogarth/

Biblioteka Rozdolska Lanckorońskich http://dzielaarcydziela.pl/biblioteka-rozdolska-lanckoronskich/

Zielony Balonik http://dzielaarcydziela.pl/zielony-balonik/

Spitsbergen http://dzielaarcydziela.pl/spitsbergen/

Kazimierz Mitera http://dzielaarcydziela.pl/kazimierz-mitera/

Pamiątki po Wyspiańskim http://dzielaarcydziela.pl/pamiatki-po-wyspianskim/

Syria i Palestyna http://dzielaarcydziela.pl/syria-i-palestyna/

Szkolnictwo na szlaku II Korpusu Generała Andersa http://dzielaarcydziela.pl/szkolnictwo-na-szlaku-ii-korpusu-generala-andersa/

Miasta włoskie http://dzielaarcydziela.pl/miasta-wloskie/

Pieter Bruegel http://dzielaarcydziela.pl/pieter-bruegel/

AZS http://dzielaarcydziela.pl/azs/

Niezwykłości Fototeki Lanckorońskich http://dzielaarcydziela.pl/niezwyklosci-fototeki-lanckoronskich/

 

Partnerzy

Patronat medialny

www.tvp.lodz

Wspierający Festiwal

 

 

 

Gościmy w serwisie

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości