Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

PROGRAM 2020

Informacje dodatkowe

FESTYN NAUKI

Konkursy

Aktualności


I Konkurs Poetycki im. Józefa Bohdana Zaleskiego PDF Drukuj
środa, 10 marca 2021 13:50

 

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Bohdana Zaleskiego.

 

Głównymi celami konkursu są: przywracanie  pamięci o Józefie Bohdanie Zaleskim – wybitnym poecie epoki romantyzmu, związanym z zespołem dworsko-parkowym  w Leszczynku, zachęcenie do aktywności twórczej  oraz popularyzowanie twórczości literackiej.

 

Wydarzenie planowane jest jako cykliczne, a tematem tegorocznej edycji jest piękno w przyrodzie, bowiem to ono było główną inspiracją twórcy.

 


 

REGULAMIN KONKURSU I FORMULARZE ZGŁOSZENIA

 

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
- 12-17 lat,
- 18 +.

 

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2021 r. elektroniczne na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą tradycyjną na adres: Centrum Kultury Gminy Kutno, Leszczynek 49a, 99-300 Kutno.

 

W celu zapobiegania wykluczeniu cyfrowemu, Organizatorzy oferują pomoc w przepisywaniu utworów napisanych odręcznie.

 

 

Nagrodami w konkursie są bony zakupowe na rowery i akcesoria rowerowe  o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł – odpowiednio za I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej ufundowane przez Wójt Gminy Kutno Justynę Jasińską.

 

 

 

Informacje dotyczące konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach internetowych www.ckgk.pl oraz biblioteka.gminakutno.pl.

 

 

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Łódzkie Towarzystwo Naukowe oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

 

 

Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn. „Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych  i dziedzictwa kulturowego” współfinansowanego przez Unię Europejską  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

https://ltn.lodz.pl/images/LTN/2021/I_Konkurs_im_Jzefa_Bohdana_Zaleskiego.jpg

 
III edycja Konkursu EkSoc StartUP! PDF Drukuj
wtorek, 26 stycznia 2021 09:23

Jesteś studentem/doktorantem z województwa łódzkiego? Jesteś kreatywny? Chcesz samodzielnie zaplanować własną karierę i myślisz o założeniu firmy? Zapraszamy do udziału w III edycji Konkursu EkSoc StartUP!

Zgłoś się do 31 stycznia 2021, zdobądź kilkumiesięczne wsparcie praktyków biznesu, pakiet szkoleń, know-how, kontakty, które zaprocentują w przyszłości, a nawet 25 000 PLN!

 

Ważne linki:

 

Organizatorem konkursu EkSoc StartUP! jest Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z działającą przy nim Radą Biznesu oraz partnerami biznesowymi.

 

Konkurs adresowany jest do studentów i doktorantów wszystkich uczelni wyższych  z województwa łódzkiego (dowolnego stopnia, trybu, kierunku). Student swój projekt może zgłosić sam lub w max 5-osobowej grupie.

 

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu krótkiego opisu swojego pomysłu na biznes. Autorzy 10 najlepszych pomysłów wejdą do finału i powalczą o nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 PLN. Ale już samo wejście do finału daje ogromne korzyści dla osób myślących  o własnym biznesie: niemal pół roku indywidualnego wsparcia ze strony praktyków biznesu, pakiet szkoleń biznesowych, know-how, a także kontakty, które zaprocentują w przyszłości.

 

Rywalizacja o główną nagrodę pieniężną rozegra się podczas czerwcowej Gali Finałowej, podczas której finaliści zaprezentują przed Jury i publicznością dopracowane pod okiem specjalistów koncepcje startupów. Wygra najbardziej innowacyjny pomysł na biznes, który w ocenie Jury odpowiada na realne potrzeby i ma potencjał komercjalizacji. Gala Finałowa to wydarzenia pełne emocji, podchwytliwych pytań i szybkich odpowiedzi, a zwycięzca może być tylko jeden!

 

Warto zapamiętać: konkurs EkSoc StartUP! jest formą wspierania studentów i doktorantów w otworzeniu własnego biznesu, ale udział lub wygrana w konkursie formalnie nie zobowiązuje do założenia firmy.

 

Sponsorzy III edycji konkursu EkSoc StartUP!: ING, CERI International, PwC Polska, Long Term Management, Shumee, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytet Łódzki.

 

Partnerzy merytoryczni III edycji konkursu EkSoc StartUP!: Infosys, ING Bank Śląski S.A., Łódzki Dom Biznesu, Philips, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości, BIALSKI OWOC, BLUERANK, Team Connect Sp. z o.o., Fair Place Finance SA, NAVICULA.M Sp. z o.o., Biznes Zone oddział w Łodzi / StartupConsulting, TPnets.com sp. z o.o.

 

Partnerzy medialni III edycji konkursu EkSoc StartUP!: Polska Press Grupa, Toya, Biznes Zone oddział w Łodzi / StartupConsulting, NAVICULA.M Sp. z o.o.

 

Kontakt do Organizatorów:

Centrum Rozwoju Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. (+48) 504 270 777

 

 

 
Ciało ludzkie w oczach uczonych i artystów - sacrum czy profanum? PDF Drukuj
środa, 04 listopada 2020 13:28

 

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia wykładu

Profesora dra hab. n. med. Kazimierza Jędrzejewskiego

pt. "Ciało ludzkie w oczach uczonych i artystów - sacrum czy profanum?”.

 

Wykład został udostępniony przez  Wydawnictwo EDRA Urban & Partner sp. z o.o.

 

LINK DO WYKŁADU

 
Konkurs na projekt książki dla dzieci JASNOWIDZE PDF Drukuj
poniedziałek, 02 listopada 2020 19:29

Informujemy o konkursie ogłoszonym przez Wydawnictwo Dwie Siostry:

 

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza do udziału w czwartej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednianastępnaostatnia»

Strona 1 z 2

Partnerzy

Patronat medialny

www.tvp.lodz

Wspierający Festiwal

 

 

 

Gościmy w serwisie

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości