Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi
Aktualności


Festiwal Nauki w Skierniewicach PDF Drukuj

Nasz łódzki Festiwal już się zakończył, ale już w tę środę (24 maja) Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach (PWSZ) rozpoczyna swój Festiwal Nauki, który potrwa do 31 maja.

W programie skierniewickiego Festiwalu wiele bezpłatnych atrakcji naukowych i kulturalnych -  Program Festiwalu Nauki w Skierniewicach

Udział w niektórych wydarzeniach wymaga wcześniejszego zgłoszenia (tel. 608 35 96 50).

W niedzielę (28 maja) PWSZ zaprasza na Piknik Rodzinny, podczas którego dzieci wraz z rodzicami będą mogli wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach przyrodniczych, rzemieślniczych, czy rękodzielniczych. Udział w pikniku nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Zachęcamy do udziału!

 
Spektakl teatralny pt. „People and People” PDF Drukuj
sobota, 13 maja 2017 18:27

 

 Zapraszamy na festiwalowy speklakl teatralny pt. „People and People”

autorstwa Marii Magdaleny Mruk

(Koło Naukowe Awangardystów)

Spektakl jest owocem prac Teatru Ruchu, który powstał przy Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Celem spektaklu jest ukazanie wpływu każdego ruchu istot na otaczający je świat. Nie bez znaczenia jest postawangardowa forma teatru, która ma za zadanie przełamanie bariery między aktorem, a widzem. Poprzez swój uniwersalizm spektakl daje możliwość wyjątkowo osobistego odbioru sztuki przez widza. Stawia pytania natury etycznej oraz moralnej zmuszając odbiorcę do refleksji.

 

Spektakl odbędzie się

15 maja o godzinie 19:00

w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a

 

WSTĘP WOLNY

 
Pociąg do wiedzy - naukowe Skierniewice
poniedziałek, 08 maja 2017 12:35

 

13 maja (sobota) zaplanowana jest w ramach Festiwalu wycieczka do Skierniewic.

Pierwszym punktem wycieczki będzie spotkanie w Instytucie Ogrodnictwa, w którym zwiedzimy laboratoria IO (Laboratorium Badania Jakości Produktów Ogrodniczych, Pracownię Niekonwencjonalnych Metod Hodowli Roślin, Zakład Badania Bezpieczeństwa Żywności); Sad Pomologiczny IO, gdzie zapoznamy się z prowadzonymi tam doświadczeniami oraz Pałac Prymasowski (zespół pałacowo-parkowy wybudowany w latach 1610–1619), który należy do IO.

Następnie przemieścimy się do PWSZ, która przygotowała dla nas wiele atrakcji m.in. pokaz pierwszej pomocy oraz pomiar ciśnienia tętniczego i stężenia glukozy we krwi, a także prelekcje: „Co wiem gdy jajko zjem” i „Pożyteczne owady w ogrodzie”.

Będziemy mogli również poznać historię miasta Skierniewice w wymiarze wojskowym o których opowie Prezes Stowarzyszenia Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty p. Piotr Paradowski.

Szczegółowy plan wycieczki

 

Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc na wycieczkę.

Chęć udziału zgłaszać można mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do 11 maja do godz. 16:00.

Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!

 

 
Drukuj
środa, 19 kwietnia 2017 08:37

 

Reportaż z XVII Festiwalu

 

20 kwietnia (czwartek) o godz. 19.45;

22 kwietnia (sobota) o godz. 19.45;

oraz 23 kwietnia (niedziela) o godz. 17.30

TVP Łódź wyemituje reportaż z XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji.

 
«pierwszapoprzednianastępnaostatnia»

Strona 5 z 8

Partnerzy

Patronat medialny

www.tvp.lodz

Wspierający Festiwal

 

 

 

Gościmy w serwisie

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości