Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi
2016 - Imprezy w Mieście Tkaczy
  1. 18 kwietnia 2016r.  w ramach XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi w Mieście Tkaczy gościliśmy kilku indywidualnych turystów oraz grupę podopiecznych PSOUU Koło w Zgierzu. W inauguracji działań festiwalowych uczestniczył również Pan Radosław Gajda- Przewodniczący Rady Miasta Zgierza,
  2. 20 kwietnia 2016r. w ramach kolejnego dnia XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Opiekunami radosnej grupy były mgr Joanna Rurańska-Ziemba- wicedyrektor ds. OSM I st. oraz mgr Agnieszka Stefańska. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały informacji dotyczących historii Zgierza, Parku Kulturowego Miasto Tkaczy, osadnictwa na dawnej Ziemi Łęczyckiej i rozwoju przemysłu włókienniczego w Polsce. Ochoczo uczestniczyły w prowadzonej dyskusji. Grupa zwiedziła Muzeum Miejsca PK MT, a następnie udała się do Galerii Sztuki, gdzie przyjęła ich prof. dr hab. Leokadia Bartoszko- Prezes Okr. Łódzkiego ZPAF. W pomieszczeniach wystawowych Miasta Tkaczy omówiono tematykę i sposoby przekazu artystycznego prezentowanych trzech wystaw, w tym w szczególności wystawy „TAM i TU” ukazującej zdjęcia Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Końcowym akcentem spotkania była krótka wycieczka po parku kulturowym oraz pamiątkowe zdjęcia wykonane m.in. w przestrzeni ulicznej i przed budynkami, które ukazane zostały w nowej produkcji filmowej o Eugeniusz Bodo. Dwugodzinne spotkanie zakończyliśmy w Centrum Konserwacji Drewna, w którym przybliżona została dzieciom tematyka konserwacji zabytkowych mebli drewnianych.
  3. 21 kwietnia 2016r. w Mieście Tkaczy gościliśmy dużą grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 200 w Łodzi. Dziękujemy za odwiedziny!
1_1
1_2
1_3
1_4
1_5
1_6
1_7
2_1
2_2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7
2.8
2.9
2.10
2.11
2.12
 
Pokaż ilość 
«pierwszapoprzednianastępnaostatnia»
Strona 1 z 2
 
 
Powered by Phoca Gallery